Mini Dolgusuz Ekler (Litvanya) – Plikyti sausainiai

ekler

Bu küçük kendinden tatlı eklerleri bir kere tattıktan sonra çerez gibi durmadan yemeyi istersiniz. Kolay yapılır sade ve o kadar da lezzetlidir.

Ekler hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

 •     Birinci kaynar sütte unu eklediğinizde ve karıştırdığınızda zamanlama önemlidir, fazla ocakta kalırsa ya da yüksek ateş olursa, hamur çok sert olur. Ondan unu döker dökmez karıştırırken ocağın ısısı kısın ve ya tamamen ocaktan alın, tencere ısısı yeterli olur.
 •    Yumurta sayısı yumurtaların boyuna ve hamurun sertliğine bağlıdır. Şimdi şu ilk aşamayı ocakta bitirdikten sonra eğer çok sert hamur olduysa, paniklemeyin, yumurtaları teker teker ekleyin ve bakın, sertse bir yumurta fazla ekleyin, ta ki yumuşak ama karıştırdığınızda dağılmayan hamuru elde edersiniz.
 •   Pişirme bana göre 175-180 derecede orta rafında tek tepsi pişirin.

Malzemeler:

 1. 350 g unekler
 2. 250 g şeker
 3. 150 g tereyağı
 4. 700 ml süt
 5. 7 büyük yumurta

Hazırlanışı:

 • Sütü ve tereyağı bir tencerede kaynayana kadar ısıtın.  Ocakta olan süte  sıkı karıştırarak şekerle unu dökün. Bir iki karıştırın ve hemencik ocaktan alın. Tencere sıcaklığı hamurun pişmesine yetecek, hamurun ortaya bir top haline toparlıya na kadar karıştırın, bu işlem ancak bir iki dakika sürer.
 • Fırını 175-180 dereceye ayarlayın, benim eklerler en güzel ‘fan'(turbo) pişirme funksiyonda pişiyor
 • Azacık soğumuş hamuruna birer yumurta kırıp homojen hamur haline gelene kadar karıştırın. Hamurunuz ‘nutella’ kıvamında olmalı.
 • Hamurumuzu  sıkma torbasına koyun ve tepsiye pişirme kağıt üzerine istediğiniz şekilleri verin.
 • Isıtılmış fırında 30-35 dakika pişirin.
 • Afiyet olsun !

Plikyti sausainiai

 

Plikyti 

 

Mano vaikystės  delikatesas, kuriuom pasmagurıaudavau tik keletą kartų į metus, nes mano kaime jų nebūdavo ir tik nuvykus į Klaipėdą galedavau jų prisipirkti. Net ir dabar, praėjus n metų, gryžus į Lietuvą bėgu ieškoti plikytų sausainių, o kadangi gryžtu ne per dažniausiai, tenka bandyti kepti juos namie. Turiu prisipažinti, kad ilgai ir nuobodžiai kankinausi, nes vieną kartą pavykdavo, o jau sekantį kartą ne, kol pagaliau atradau tuos mažus niuansus padedančius iškepti gerus sausainiukus.

Šiame labai paprastame recepte yra keli kritiniai momentai:

 • Pirma- supilant miltus į karštą pieną reikia labai gerai maišyti mediniu šaukštu, kol masė atšoks nuo dugno ir sušoks į didelį kamuolį, tuo pat metu reiktų saugoti kad nepridegtų dugnas, todėl geriausia  kaitint ant mažos ugnies arba iš viso nuimti nuo viryklės.
 • Antras momentas: tai kiaušinių skaičius. Kiaušinių skaičius gali būti nuo 6 iki 8, priklausys nuo kiaušinių dydžio ir žinoma nuo to kiek užkaitinsit pieno ir miltų mišinį, jei bent kiek per ilgai pakaitinsite, išgaruos daugiau vandens ir automatiškai prireiks daugiau kiaušinių. Jau girdžiu klausimą: Tai kaip žinosiu, kiek tų kiaušinių reiks? Taıgi dėsit po vieną kiaušinį, labai gerai išmaišius sekantį, kol gausit  gana tirštos grietinės koncentraciją. Aš dedu L kiaušinius, kartais reikia 7, o kitą kart pakanka ir 6, nes tikrai, kad nesugebu to kaitinimo laiko idealiai nustatyti 🙂  Jei bus per skysta sausainiai formos neišlaikys, jei per kieta, neišspausit per maišiuką.
 • Temperatūra ir orkaitės funkcija. Man geriausiai iškyla kepant 175-180 c orkaitėje su įjungta karšto vėjelio funkciją, kepu  tik po vieną skardą, kol gražiai “įdegs”, o su šiuo recepti išeis bent 4 skardos.

Reikės:

 1. 350 g miltų
 2. 250 g cukraus
 3. 150 g sviesto
 4. 700 g pieno
 5. 7 didelių kiaušinių

Gaminame:

 •  Pieną su sviestu puode kaitiname iki užvirimo, sukratome cukrų ir miltus energingai permaišome, nukeliame nuo viryklės ir porą minučių dar maišome kol gausime vientisą į kamuolį sušokusią masę.
 • Orkaitę jungiame 180 c, man geriausiai kepa konvekcinėje ( karšto oro) funkcija
 • Į truputį spėjusią atvėsti masę kuliame po kiaušinį gerai išmaišydami. Galutinė tešla turėtų būti panašios į “nutella” tirštumą.
 • konditerinio maišiuko pagalba formuojame sausainius
 • kepame 30-35 minutes

Plikyti sausainiai

Etiketlendi:, , ,

Yorum / Komentarai

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Turkijos lietuvių bendruomenė

Saulėta Turkija, gerai žinoma tautiečių stotelė atostogoms, čia gyvenantiems tapo namais

Lithuanian in the USA

Lithuanian girl's recipes and life in the USA

FOODS AND MOODS

in taste we trust

Margirio kelionės

Gido, kelionių vadovo ir kelionių agento paslaugos

Kūmutės virtuvė

... valgome tam, kad gyventi būtų skaniau... (Renata)

Turkish Cuisine

Traditional Turkish Style Cooking